Często mówi się, że uzależnienie to „choroba rodzinna”. Jeśli zrozumiemy, co to naprawdę oznacza, to włączenie partnera ma sens. Powrót do zdrowia w parze zaczyna się od podkreślenia wagi wyzdrowienia indywidualnego lub samoopieki, ale nie zakładamy, że opieka indywidualna i opieka w związku wzajemnie się wykluczają. Dodając terapię w parze, budujemy powrót do związku. Jak?......
Czytaj więcejRozmowa na temat kobiecego libido, jego obniżeniu lub braku potrzeb seksualnych. Zapraszam serdecznie
Czytaj więcejZwiązek rządzi się swoimi prawami. Z czasem, po wielu kłótniach niestety padają słowa zbyt mocne. Zazwyczaj są to słowa pogardy, takie jak: -„jesteś jak dziecko”, -„zniszczyłaś mi życie”, -„wszyscy mnie ostrzegali przed Tobą…” -„co Ty możesz wiedzieć, życia nie znasz…” -„nie wiesz czym jest praca…”.
Czytaj więcejRodzicielstwo pary, która zawarła nowy związek małżeński, jest szczególnie trudne. Zazwyczaj pary mają okazję przed pojawieniem się dzieci,zapoznać się z niektórymi różnicami w wychowywaniu, a nawet rozwiązać niektóre z nich. W przypadku par, które zawarły nowe związki, natychmiast znajdują się w sytuacji konfliktu o sposoby wychowania, dyscyplinowania i opieki nad dziećmi w nowej rodzinie łączonej.
Czytaj więcejRomans to zazwyczaj bardzo bolesne wydarzenie w związku. W przypadku zdradzonego partnera początkowa reakcja szokowa może obejmować złość , smutek , ból i upokorzenie . Objawy te przypominają zespół stresu pourazowego i mogą utrzymywać się nawet długo po wykryciu niewierności. Mimo to pary mogą przez to przejść i żyć na nowo.
Czytaj więcejWszystkie pary się kłócą, ale nie każda para wie, jak to zrobić w zdrowy sposób. Ponadto, w ogniu intensywnej kłótni, ludzką naturą jest "ślizganie się" po znanych wzorcach komunikacji, bez względu na to, jak nieskuteczne mogą być. Twój styl konfliktu - może z czasem zranić twojego partnera i podkopać zaufanie.
Czytaj więcej